PlayS-ZoNe

Filmy Ke Stažení Zdarma Hry Ke Stažení Zdarma A Mnohe Dalši na Webu

Hip-Hop

Druhy Tance

HOUSE DANCE

House Dance je další forma pouličních tanců. Původ mu nejspíše dali Hispánii, kteří tancovali salsu, Brazilci, tancující capoeiru, Afričani, b-boys , stepaři a tanečníci jazzu. Tahle masa lidí dala za vznik New Yorského stylu zvaného "House dance". Je tu pár rozdílů od Hip Hopových tanečníků. House nevyužívá tolik beatu a zaměřuje se spíše na pohyb horní části těla, který je doprovázen speciálním stylem hudby, HouseM

ELECTRIC BOOGIE

Electric Boogie je velmi originální a zábavný taneční stýlek. Vytváří různé iluze pohybu, trhané pohyby (pooping) atd. viz. Prvky níže. Pomalejší Hudba s výraznými dobami a beaty je ideální na tancování electric boogie. Jedni z nejvýznamnějších představitelů jsou ELECTRIC BOOGALOOS, kteří jsou opravdu legendami.

Prvky electric boogie

Pooping - pooping je trhavý pohyb který dosáhnete napnutím svalů. pooping můžete provádět jakoukoli částí těla. Uvedu příklad. Ramena dáte nahoru, jakoby blíže k hlavě nahoru a ruce necháte svisle dolu. Teď rychle vymrštíte lokty směrem k zemi a docílili jste trhaný pohyb zvaný pooping.

Vlna - Vlna je pohyb vycházející z jedné části těla a pomalu dorazí do druhé části těla. Princip je stejný jako vlna na moři. Začne třeba v ruce a skončí v noze.

Ticking - Tento pohyb vytváří iluzi že části těla jsou přirozeně mechanické, jako kdyby ve vás byly převody ozubená kolečka. Zastavují se škubnutím a pak se zase dají do pohybu.

Robot - Při tancování Robota se končetiny pohybují konstantní rychlostí z jedné pózy do druhé. Většinou se tyto pohyby zakončují Tickem(popsáno výše). Obvykle se pohybuje jenom jedna část těla a vypadá jako když vaše tělo ovládá nějaký program.

Floats nebo Glides - Float nebo Glide je iluze vytvořená nohama. Těmito iluzemi se normálně tanečník pohybuje po parketě. Například vytvoří tanečník iluzi že jde pozpátku. Nebo že nefunguje gravitace a po parketě klouže jako na měsíci. Nejznámější pohyb MOON WALK.

Zpomalený pohyb - Do electric boogie neodmyslitelně patří zpomalené pohyby, které vytvářejí dojem zpomaleného záběru. Přesně jako v Matrixu .

NEWSTYLE

New style je forma moderního tance, který v nynější době patří k nejvýznamnějším stylům podobných tanců. Vývoj NS souvisí s vývojem v Hip Hop a Rapu. Důležité a nepřehlédnutelné prvky tohoto tance jsou pooping z electric boogie a dále je to směs mnoha stylů např locking atd. Navíc si tanečníci stále přizpůsobují styl a vytvářejí si vlastní originální pohyby.

BREAK-DANCE

Tento taneční styl pochází z USA kdy kolem roku 1969 odstartoval ve svém klipu James Brown pouliční tance zejména simulaci pouličních bojů tancem. Brzy nato se tento styl stal populárním. Tento styl zachází takřka za hranice lidských možností. Jde o růné proplétačky nohou na zemi a především točení na hlavě na zádech a tak dále s využitím švihu a síly. Pohled nato co umí b-boys dnes je až zarážející a mrazíí v zádech, protože je to velmi nebezpečné a v dnešní době se zdá, čím originálnější tím nebezpečnější. Nicméně se ho učí čím dál víc kloučků a pěkně se jim to točí. Základní triky jsou POWER MOVES, FREEZY, FOOTWORKY, LOCK-IN, UPROCK, TOPROCK.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.