PlayS-ZoNe

Filmy Ke Stažení Zdarma Hry Ke Stažení Zdarma A Mnohe Dalši na Webu

Hip-Hop

Rap (Druhy Rapů)

GANGSTA RAP

Je to druh rapu,který byl populární hlavně v devadesátých letech minulého století.Jeho součástí bývají tvrdé a násilné texty,často mířené proti policii.Jeho tvůrci jsou,nebo byli často v rozporu se zákonem.Později někteří zbohatli natolik,že se mohli živit RAPEM a nepotřebovali dělat pouliční byznis(pasáky,drogový dealery...) a stali se z nich slavní RAPEŘI jako třeba DR.DRE,SNOOP DOGG a DALŠÍ.Duše gangstera v nich ale zůstala a to je vidět také v jejich textech.

POP-RAP

je další prvek v HIP HOPU.Beaty a rýmy při silné melodii hooks,obvyklá struktura pop-songu.Je často méně agresivní narozdíl od jiných druhů rapu.

RAPEŘI POP-RAPU:NELLY,MC HAMMER,VANILLA ICE,J-KWON,BOW WOW,KRIS KROSS.....

LATIN RAP

Není to stejnorodý hudební styl,ale spíše doba která pokrývá celou HIPHOPOVOU muziku zaznamenanou latinsky(jako latinský hip hop,španělský hip hop).

PŘ.FAT JOE,CYPRESS

FREESTYLE RAP-je to přísná řeč,RAP,který je v momentě hotový,žádný text předtím se neskládá.RAPER popisuje svoji situaci,a různé okolnosti

FREESTYLE BATTLES-jsou to obvykle soutěže kde rapeři soutěží mezi sebou formou Freestyle rapu.FREESTYLE BATTLING je vyjádřen mnoha formami v RAPOVÉ kultuře,např.populární film 8MILE,kde Eminem freestyle rapem chce získat peníze a RESPEKT.

BATTLE RAPPERS:BIG L, CASSIDY,CHESTER P

CHICANO RAP je subžánr rapové hudby a latin rapu zakotvený v aspektech West Coast a Southwest Chicano kultuře a je typický pro americké rapery mexického původu.

První uznávaný Chicano rapový umělec byl/je Kid Frost,na jehož debutovém albu "Hispanic Causing Panic" se nacházel hit "La Raza",který vyvolal velkou pozornost v hip hopu k Chicano umělcům.

Kubánsko-americký umělec Mellow Man Ace byl jako první Latino umělec,který na svém debutu v roce 1989 měl dvojjazyčný singl. Ačkoli Mellow Man Ace používal Chicano slang v důsledku jeho výchovy v East Los Angeles,Kida Frosta považujeme jako za prvního významného Chicano rappera,zmiňovaný Mellow Man Ace nebyl ani mexickém původu. Mellow Man je uváděný jako ,,kmotr latin rapu'',který sebou přinesl španělské rýmování na jeho platinovém singlu Mentirosa.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.