PlayS-ZoNe

Filmy Ke Stažení Zdarma Hry Ke Stažení Zdarma A Mnohe Dalši na Webu

Hip-Hop

Styly HH

WEST COAST HIP HOP také známý jako Kalifornský HIP HOP nebo WEST COAST RAP,je styl,který pochází z Kalifornie a vznikl tam v 80.letech.Vyvinul se v několika městských centrech (většina jsou v Kalifornii).

Centra West Coast HH:Los Angeles area,ale také větší San Francisco area(The Bay area),Oaklend/Berkley,Vallejo a Seattle.

WEST COAST scéna odstartovala během 80.let a brzy vznikl HARDCORE/GANGSTA RAP a jeden z prvních který ho vykonával byl TOO $HORT.Ve stejné době v L.A. začínali se stejným stylem rapeři jako ICE T,CAPTIAN RAPP,KING TEE,TODDY TEE a MIX MASTER SPADE,zatímco WORLD CLASS WRECKIN' CRU,DJ UNKNOWN,EGYPTIAN LOVER a ARABIAN PRINCE vykonávali styl nazvaný ELECTRO HOP smíšený s dance hudbou.Další následník smíšeného stylu byl AFRIKA BAMBAATAA,hlavně smíchaný reggae,funk a german techno.Později electro hop vymizel,a všechny mixy v polovině 90.let.

EAST COAST HIP HOP někdy uváděný NEW YORK HIP HIP,je HH styl který tedy pochází z NY a vznikl v 70letech.

MIDWEST HIP HOP je další styl v HH,který se výslovně týká hiphopové muziky původem Midwestern United States,takže to jsou oblasti jako Detroit,Chicago...

G-FUNK (Gangsta-funk nebo Ghetto-funk) je typ hh muziky,který se objevil v 90.letech ve West Coast a gangsta rapu.Syntetický zvuk,pomalé hypnotické melodie,hluboké basy a v pozadí ženský zpěv.


Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.